33. ЗИМСКИ СУСРЕТИ УЧИТЕЉА СРБИЈЕ ПДФ Штампа Ел. пошта
Aутор текста Јелена Лазић
четвртак, 02 март 2017 23:09

У Тополи су 19. фебруара 2017. године у ОШ „Карађорђе" одржани 33. Зимски сусрети учитеља Србије као дан стручног усавршавања.

Сваки полазник стручног скупа је по свом нахођењу и жељи одабрао и похађао једну одобрену обуку/семинар од четири понуђене. Пре обуке и у паузама полазници су имали прилику да разгледају штандове са богатом понудом уџбеника, приручника и разноврсном стручном литературом наших најеминентнијих издавачких кућа.

Пажљиво одабране обуке су пробудиле велику пажњу учитеља, наставника, стручних сарадника и директора основних школа са територије Аранђеловца, Крагујевца, Горњег Милановца, Краљева и Тополе. Полазници су имали прилику да стичу нова знања, проширују стара али и размењују искуства у области математике, уметности, да се упознају са новим начинима мотивације ученика, њиховим оцењивањем и бројним другим областима наставног процеса. Топола је први пут била домаћин Зимских сусрета и овом приликом окупила 120 учесника. Добро осмишљене обуке од стране аутора су омогућиле да Зимски сусрети у Тополи протекну у доброј атмосфери.

Учеснике Зимских сусрета поздравили су Горан Јоксимовић руководилац Школске управе Крагујевац, који је учесницима пожелео успешан рад  и Драган Живановић преседник општине Топола, који је изразио велико задовољство што је Топола добила прилику да буде домаћин једног традиционалног стручног скупа учитеља Србије.

Током обука је владала  сјајна атмосфера, а технички добро опремљени кабинети омогућили су прудуктиван рад. Организациони тим Друштва учитеља Тополе се потрудио да све протекне у најбољем реду.

Управни одбор Друштва учитеља Тополе је изразио посебну захвалност директору школе Ивици Миливојевић који је имао слуха и разумевања да подржи један овакав стручни скуп који је од великог значаја  за едукацију и стручно усавршавање просветних радника, и који је био подршка у сваком тренутку.

2425536828312017

Последње ажурирано четвртак, 02 март 2017 23:11