Данас су нашу матичну школу посетили представници Агенције за безбедност саобраћаја који у сарадњи са СУ ”На све стране” спроводе пројекат ”Тренинг безбедне вожње бициклиста” у основним школама у Републици Србији. Један од циљева Стратегије безбедности саобраћаја на путевима је да од 2020. године у Републици Србији нема погинуле деце у саобраћајним незгодама.

Ученици трећег и четвртог разреда наше школе су учествовали у тренингу, јер се показало да је највише повређене деце бициклиста узраста од 11 до 14 година, па је у тим годинама највећи ризик да деца бициклисти страдају у саобраћајним незгодама. Показали су своје способности у вожњи бицикл на припремљеним полигонима, после краћег предавања и обуке. Успешно су извели тренинг, без грешке стигли до циља и освојили бициклу за школу која ће служити за даље тренинге и обуке, као и припреме за такмичења. Том приликом сви ученици су добили светлеће траке - наруквице и светла за бицикле.

viber slika 2020 10 20 15 36 35

Copyright © 2020 ОШ "Живко Томић" Rights Reserved.