Дан школе ПДФ Штампа Ел. пошта
Aутор текста Данијела Павлићевић
понедељак, 04 децембар 2017 22:30

У пoнедељак, 20. новембра 2017. године, Основна школа ''Живко Томић'' из Доње Шаторње прославила је свој Дан. Уједно, обележено је и 172 године постојања и рада школе. Као и сваке године, припремљен је богат културно-уметнички програм. Тема овогодишње прославе гласила је ''Вашар у Тополи''. Идеја наставника и ученика била је да се на тренутак врате у прошлост и прошетају улицама Тополе како би што верније приказали како је вашар некада изгледао. У складу са тим, у холу школе организована је продајна изложба хуманитарног карактера. Ученици млађих разреда матичне школе и свих издвојених одељења су кроз креативне радионице, са својим учитељима и родитељима, припремили производе који су били изложени на тезгама. Ученици старијих разреда су завирили у прошла времена и по мотивима истоимене поеме Добрице Ерића ''Вашар у Тополи'' на хумористичан начин приказали делић атмосфере са вашара. Уз подршку КУД-а ''Опленац'' из Тополе у вашарском колу заиграли су и ученици и наставници. На крају програма гостима се обратила директорка школе, Марија Обрадовић, и подсетила све присутне да је ова година почела јако успешно за нашу школу и то реализацијом два пројекта у сарадњи са локалном самоуправом и Министарством привреде и Министарством просвете. У питању је прва фаза изградње фискултурне сале која је у току и завршетак изградње санитарног чвора у издвојеном одељењу у Пласковцу.
Данијела Павлићевић
Адријана Ђокић Ристић