База примера успешних ваннаставних активности ПДФ Штампа Ел. пошта
Aутор текста Управа школе
среда, 16 јануар 2019 08:53

База примера успешних ваннаставних активности

Радови који су ушли у базу примера успешних ваннаставних активности ЗУОВ,а

• рад „Креативне (едукативне) радионице“, аутори Весна Марковић, Славица Петровић, Весна Ранитовић, Драгана Месаровић
  • рад „ОЛФ Опленац лутка фест“ , аутор Данијела Павлићевић
  • рад „Стазама нашег краја“ , аутор Јелена Лазић

База примера успешних ваннаставних активности је постављена на наш сајт Завода за унапређивање образовања и васпитања.

Можете јој приступити путем линка

База успешних примера ваннаставних активности настала је на основу изабраних радова које су школе из целе Србије предали на Конкурс Завода за унапређивање образовања и васпитања.

Конкурс је имао за циљ да афирмише школе и домове ученика који успешно остварују различите ваннаставне активности ради остваривања васпитне улоге, као и да обезбеди базу примера добре праксе.

На Конкурс су стигла 364 рада из 179 установа. Комисија састављена од саветника Завода прегледала је све пристигле радове и изабрала оне који по свом квалитету и инспиративности треба да буду у бази примера успешних ваннаставних активности. У њој се налазе радови малих и великих, градских, приградских и сеоских, општеобразовних и стручних установа, а који се разликују по обиму, форми, трајању, теми и садржају. Због овакве разноврсности радова у Бази постигнуто је да она буде подстрек за покретање нових ваннаставних активности у школама и домовима ученика.

Радионица ''Заједно против насиља'' ПДФ Штампа Ел. пошта
Aутор текста Весна Марковић
уторак, 05 јануар 2016 23:44

Screenshot 24На родитељском састанку 18.11.2015. у Доњој Шаторњи организована је радионица ''Заједно против насиља''. Родитељи су упознати, путем презентације са Посебним протоколом за заштиту ученика од насиља, активностима школе у овој области и укључивању родитеља у превентивне и интервентне мере активности. Након гледања презентације и дискусије, у оквиру групног рада, родитељи су решавали различите педагошке ситуације. Представљен је и приручник из пројекта Школа без насиља, ''Шта је данас било у школи''. Директорка школе је родитеље ближе упознала са акцијама које школа предузима у циљу укључивања у пројекат.
Хвала свим родитељима на сарадњи и предлозима које ћемо сигурно заједно реализовати.

Последње ажурирано четвртак, 07 јануар 2016 19:44
Опширније...